PROACES Güvenlik Sistemleri

Analog HD (AHD) Kamera Sistemleri

AHD Analog HD Kamera Nedir?

AHD kamera, analog kamera sistemi altyapısını kullanarak 1 mp, 1.3 mp 2 mp ve 4 mp çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. AHD kamera teknolojisi, koaksiyel görüntü kablosu üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, ahd kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi analog kamera sistemleri ile aynı altyapıyı kullanarak HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından dolayı müşterilerin tercihi arasındadır.

Ahd kamera sistemi sayesinde kablo alt yapınızı değiştirmeden ip kamera netliğinde görüntü elde edebilirsiniz. Mevcut kameralarınızı ahd kameralarla, mevcut analog kayıt cihazının da ahd kayıt cihazı ile değişmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut kamera sisteminizin ahd teknolojisine geçirilmesi daha düşük maliyetlerle gerçekleştirilebilmektedir.

AHD Kameralar;

 

Apartman kamera sistemleri;

Binalar da bulunan kamera sistemleri büyük ölçüde caydırıcılık sağlamaktadır. Kamera sistemi olan binalarda hırsızlık olayları daha az olmakta ve hırsızlar daha kolay yakalanmaktadır. Binanın dışına veya otoparka takılan kameralar sayesinde araçlarınızı da kontrol altına alabilirsiniz. Bina içerisinde her kata kamera takılarak olay anında giren kişilerin hangi kata çıktığını takip edebilirsiniz. Kameraların bağlanacağı kayıt cihazı korunaklı bir yere takılmalıdır. Genellikle binadaki görevlinin dairesine veya ortak alanda korunaklı bir yere takılmalıdır. Kayıt cihazı internete bağlanarak daire sahipleri sistemi cep telefonlarından izleyebilirler.

Binanızda bulunan eski kameraları yenisi ile değiştirmek için bizi arayabilirsiniz.

Site kamera sistemleri;

Yaşam alanlarımızda bulunan kamera sistemleri artık hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Sitelerin yüz ölçümlerinin büyüklüğü ve giriş çıkış noktalarının fazla olması güvenlik açığı oluşturmaktadır. Siteye ait güvenlik olsa dahi kamera sistemi olmadığında hırsızlık olayları kaçınılmaz hale gelebilir. Sitelerde yapılan kamera sistemini güvenlik canlı olarak 24 saat izlediğinden hırsızlık olayları büyük oranda azalmaktadır. Çevre güvenliği dediğimiz sistemlerde sitenin tüm dış çevresini kapsayacak ve birbirini takip eden kameralar takılarak kör nokta bırakılmamalıdır. Site içerisinde bulunan otopark gibi ortak alanlara da kamera takılarak site içerisinde oluşabilecek olaylar da engellenebilir. Maliyet açısından biraz pahalı olsa da ip kameralar analiz özelliği ile sitelerde yüksek güvenlik sağlamaktadır. Analiz özelliği sayesinde işaretlenen alanda hareket olması halinde ekranda kameranın görüntüsü büyür ve güvenliğin daha fazla dikkatini çeker. Yüz ölçümü büyük sitelerde doğru keşif yapılmalı ve doğru ürünler kullanılmalıdır. Aksi takdirde verdiğiniz para çöpe gidebilir.

 

Ev kamera sistemleri;

Güvenlik kameraları bir çok alanda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Son zamanlarda ihtiyaç haline geldiğinden evlerimizin içine kadar girmiştir. Özellikle bakıcı olan evlerde çocuklarımızı takip etmek amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Yatak odası dışında tüm odalara kamera takılarak online cep telefonundan izleme yapılabilmektedir. İstendiğinde bu kameralara ses modülü bağlanarak gün içerisinde hem çocuğunuzu izleyip hem de sesini duyabilirsiniz. Evin içerisinde kullanılan kameralar genellikle yuvarlak dome kamera dediğimiz kameralardır.

Her bir kameradan kayıt cihazına kablo çekilerek sistem çalıştırılır. Sistem internete bağlandığında cep telefonundan da izleme yapılabilir. Evinize kamera sistemi yaptırmadan önce bizi arayabilirsiniz.

Ev kamera sistemleri kablosuz;

Kamera sistemleri hayatımızda önemli bir rol oynarken kurulum esnasında meydana gelen ufak tefek tadilatlar müşterilerin kafasında soru işaretlerine yol açmaktadır. Kameraların her birine ayrı ayrı kablo çekilmesi gerektiğinden sistemin kurulumunda çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle müşteriler genellikle kablosuz sistemler ile ilgilenmeye başlamışlardır. Kablosuz kameralar normal kameralara göre biraz daha maliyetlidir. Neredeyse tüm kablosuz kameralar bir enerjiye ihtiyaç duyduğundan elektrik bağlantısı için ufak bir kablo bağlantısı yapılması gereklidir. Kullandığımız kablosuz kameralar ip kamera olup, wifi üzerinden haberleşmektedir. Gerektiğinde kayıt cihazı kullanmadan kameranın içerisine hafıza kartı takılarak kayıt yaptırılabilir.

Eve kamera sistemi kurmak istiyorum;

Bebeğinizi bakıcıya emanet ettiğinizde onu sürekli takip etmek isteyebilirsiniz. Kamera sistemini internete bağlayarak evinizi dünyanın her yerinden izleyebilirsiniz. Kamera kayıt cihazında bulunan hard disk sayesinde sistem kayıt yaparak eve geldiğinizde geçmişe dönük kayıtları izlemenize olanak sunar. Kameraların yanına ses modülleri bağlanarak ortamdaki sesleri de kayıt altına alıp, canlı olarak da sesleri dinleyebilirsiniz. Kameraların özelliklerine bağlı olarak sadece izleme de yaptırabilirsiniz. İp kameralar sayesinde herhangi bir kayıt sistemine gerek olmadan sadece internet bağlantısı ile kameraları izleyebilirsiniz. Bazı ip kameralara hafıza kartı takarak kendi içerisinde kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Evinizde kullanılacak kameraların besleme adaptörlerini fişten çıkartarak dilediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. İsteğe göre ek modüller ile buton veya kumanda ile de kameraları devre dışı bırakabilirsiniz. Kamera sistemi sayesinde başınıza gelebilecek olumsuz olayları kayıt altına alarak kendinizi savunabilirsiniz. Evinizin girişine de 1 adet kamera takarak hırsızlara karşı büyük bir caydırıcılık sağlayacağınızı unutmayın.

Kamera sistemleri kurulumu;

Kamera sistemleri kurulacağı mekana göre değişkenlik gösterebilir. Kullanılacağı mekana göre kamera seçimi çok önemlidir. Mekanda mutlaka elektrik bulunmalıdır. Eğer cep telefonundan veya bilgisayardan izlemek isterseniz mekanda internet bulunmalıdır. Eğer sistemin sadece kayıt etmesini isterseniz kayıt cihazına bir monitör bağlanabilir. Ya da mekanda bulunan bir televizyona görüntü verilebilir. Sistemin kurulumu için şu adımlar izlenir;

Önce kayıt cihazını koyacağınız güvenli bir yer belirlenir. Daha sonra kameraların takılacağı yerler belirlenir.

Kayıt cihazından her kameraya ayrı kamera kablosu çekilir. Daha sonra kameralar yerine takılıp bağlantıları yapılır.

Daha sonra kayıt cihazına hard disk takılıp kabloların bağlantıları yapılır. Sisteme enerji verildikten sonra tüm kameraların yön ayarları yapılır. Müşterinin isteğine göre ayarlar yapılıp sistem teslim edilir.

Paket kamera sistemleri;

Kamera sistemlerini siz müşterilerimiz için hazır hale getiriyoruz. En çok kullanılan sistemlere göre hazırladığımız paket sistemler hakkında bizden bilgi alabilirsiniz. Peki ama bu sistemleri neye göre hazırlıyoruz?? Örneğin eviniz için 4 kameradan oluşan paket sistemler hazırlıyoruz. 4 adet iç ortam kamera, kayıt cihazı, harddisk, besleme adaptörü, 4 adet mikrofon, kablo ve kurulum ücreti içinde her şey dahil hazırladığımız sisteme ev içi kamera paketi diyoruz. Bina çevreleri için hazırladığımız 4 veya 8’li paket sistemlerimizde mevcuttur. İç ortam ve dış ortam kameraların arasında küçük bir fiyat farkı olduğundan ev içi ve bina paketlerindeki sayı aynı olsa bile fiyat değişkenlik gösterebilir. Binaların dışına yapılan sistemlerde kablo ve işçilik fazla olduğundan fiyat değişikliği olabilir. 4 kameralı sistemlerde 100 metreye kadar, 8 kameralı sistemlerde 200 metreye kadar kablo paketlerin içerisine dahildir.

 

 

Analog HD kamera sistemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz = Mail : info@kamerateknikservis.com

 

 

Analog kamera sistemleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Analog Kamera Sistemleri

 

 

Kamera sistemi kurulumundan önce dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

Call Now Button