PROACES Güvenlik Sistemleri

Analog Kamera Sistemleri

ANALOG KAMERA NEDİR ??

Analog kameralar aldıkları görüntüleri değişik formatlarda radyo dalgaları ile analog sinyal olarak gönderirler. Analog kamera sistemlerini birden fazla noktadan izlemek mümkün olabilir. Maliyeti oldukça düşüktür. Bununla beraber günlük hayatta kullanılan bir çok cihaz ile aynı frekanslarda çalışmaları, çevredeki elektriksel gürültüden veya kullanılan kablonun kalitesinden etkilenmelerine ve görüntü kalitesinin düşmesine neden olabilir. Kaliteli sinyal iletim mesafesi 100 metreye kadar etkilidir. Ancak kullanılan kablonun kalitesine bağlı olarak bu değişkenlik gösterebilir. Günümüz teknolojisinde analog kameraların yerini yavaş yavaş ahd kameralar almaktadır.

 

KAMERA SİSTEMİ NE İŞE YARAR ??

• Caydırıcılık sağlar ve suç işlenme oranını azaltır. Suçlular kamera sistemi tarafından korunan bölgelerde suç işlemek yerine daha güvenliksiz yerleri tercih ederler. Araştırmalara göre, kamera sitemi ile korunan işletme ve mekanlarda suç işlenme oranlarının azaldığı tespit edilmiştir.

• Çalışan personelin güvenliğini sağlar. Çalışanlar bazen sinirli müşteriler ile yüz yüze iletişime geçmek zorunda kalabilirler. Bu durum çalışanları zor durumda bırakabilir. Kamera sistemi ile gözetlenen bir mekanda çalışanlara karşı müşterilerin daha kontrollü davranması ve temsilcinin bu sayede korunması sağlanabilir.

• Güvenlik görevlilerinin çalışma verimini artırır. Kamera sistemi sayesinde güvenlik görevlileri kontrol ve izleme merkezinden çok daha geniş bir alanı daha az sayıda personelle kontrol ve gözetim altında tutabilirler. Güvenlik görevlileri sayısındaki azalma işverenin maliyetlerinin azalması için önemli bir rol oynar.

• Güvenlik personeli tarafından kontrol edilmesi zor, imkansız veya insan sağlığı için tehlikeli arz eden bölgeler kamera sistemi ile gözetlenebilir. Örnek olarak kimyasal ve nükleer santraller, kanalizasyon, petrol boru hatları, soğuk hava depoları vb verilebilir.

• Kamera sisteminin kayıt özelliği işlenen bir suçun faillerinin çok daha hızlı bir şekilde belirlenmesine yardımcı olur. Ayrıca iş yeri, fabrika gibi mekanlarda çalışanlar arasında veya müşteriler ile çıkabilecek muhtemel kavga ve tartışmalar olayın kayıtları sayesinde problemi çözümlenmesine yardımcı olur. Kamera sistemlerinin avantajları yanında bazı eksik yanları ve dezavantajları da olabilir.

• Gözetlenen bölgenin büyük bir kısmı kameraların görüş açısında olsa bile kameraların görmediği bazı kör noktalar olabilir. Doğru kamera seçimi ve yeterli kamera sayısı ile bunun önüne geçmek mümkündür. Kameraların göremediği kör noktalarda oluşabilecek hırsızlık veya kazalar kayıt altına alınamaz. Ayrıca kameraların kör noktalarından gelecek tehlikelerle devre dışı bırakılmaları mümkün olabilir. Bu yüzden detaylı keşif yapılması çok önemlidir.

• Kamera sisteminde kullanılan kameralar doğru seçilmemişse veya görüntülerin kaliteleri düşükse, kaydedilen görüntüler işlenen suç veya kazaların aydınlatılmasında hiç bir işe yaramayabilirler.

• Kamera sisteminin 24 saat çalışması gerekmektedir. Sistemin çalışır halde olduğundan emin olmak için sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sistem kayıt etmeyebilir ve güvenliğin sağlanması konusunda bize yardımcı olamayabilir.

• Kamera sistemleri sayesinde her gün yüzlerce olay aydınlatılmaktadır. Televizyon ve internette güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde çözülen olayları görebilirsiniz.

 

 ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ;

SAMSUNG

Samsung analog kamera sistemlerinin teknik servis hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

NEUTRON

Neutron analog kamera sistemlerinin teknik servis hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

SCSİ

Scsi analog kamera sistemlerinin teknik servis hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

WİREX

Wirex analog kamera sistemlerinin teknik servis hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.
 

Güvenlik kamera sistemleri : https://www.kamerateknikservis.com/guvenlik-kamera-sistemleri/

Kamera sistemi montajı nasıl yapılır : https://www.kamerateknikservis.com/kamera-sistemi-montaji-nasil-yapilir/

 

 

Kamera sistemi kurulumundan önce dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

 

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button