PROACES Güvenlik Sistemleri

Dvr Kayıt Cihazı Kayıt Yapmıyor

Dvr Kayıt Cihazı Kayıt Yapmıyor ( Kamera Sistemi Neden Kayıt Yapmaz)

Kamera sisteminizin kayıt yapmamasının birden fazla sebebi olabilir. Kayıt cihazları içerisinde bulunan harddisk sayesinde kamera görüntülerini kaydeder. Bu sayede herhangi bir olayı geçmişe dönük kayıtlara bakarak inceleyebiliriz. Kamera sistemlerinin kayıt kapasitesi; kameraların çözünürlüğüne, kamera adedine ve harddisk kapasitesine göre değişkenlik gösterir.

Kayıt sorununun en büyük nedenlerinden bir tanesi kayıt cihazlarının içerisindeki harddisklerin arızalanması ve kayıt cihazının harddiski görmemesidir. Kayıt cihazlarının içerisine mutlaka 7/24 çalışmaya uygun güvenlik harddiski takılmalıdır. Normal bilgisayar harddiskleri çok çabuk arıza yapabilir.

Bir diğer sorun ise, kayıt cihazlarını besleyen adaptörler olabilir. Bu adaptörler zaman geçtikçe iletkenliğini yitirir. Kayıt cihazı çalışmaya devam eder fakat içerisinde bulunan harddiski çalıştırmaz.

Bir başka sorun ise, DVR kayıt cihazı yazılımsal veya donanımsal arıza yapabilir. Bu sebeple kayıt cihazı harddiski görmez ve sistem kayıt yapmaz.

BU YAZIDA ANLATILANLAR BİLGİ AMAÇLIDIR. BU İŞLEMLERİN YETKİLİ KİŞİLER TARAFINDAN YAPILMASI GEREKLİDİR. TELEFONDA TEKNİK DESTEK HİZMETİ VEREMİYORUZ.

KAYIT SORUNU İLE İLGİLİ İSTANBUL İÇİ ÖZEL SERVİS HİZMETİ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ. Mail : info@kamerateknikservis.com

1 tb hard disk

 

Xmeye özel servis yazımızı inceleyebilirsiniz.

Xmeye Kamera Özel Teknik Servis Hizmetleri

 

 

Dvr kayıt cihazı neden kayıt yapmıyor ? videomuzu izleyebilirsiniz.

 

 

Call Now Button