Blog

güvenlik kamera çeşitleri ve özellikleri

Güvenlik kameraları teknolojinin gelişmesi ile birlikte bir çok çeşit ve özellikte üretilmektedir. Günümüz şartlarında kamera üreticileri kullanıcıların istediği özelliklere göre her çeşit kamerayı üretmektedir.

Kamera çeşitlerini bir çok ana dalda sınıflandırabiliriz. İç ortam, dış ortam, analog, hd, ip, kablosuz… vb. Günümüzde üretilen kameraların neredeyse tamamı gece görüşlü olarak üretilmektedir. Buna ilave olarak hareketli kameralar, 360 derece kameralar ve hatta termal kameralar üretilmektedir.

dahua fisheye
Fisheye 360 derece kamera
IPC-HFW
Dış ortam ip kamera

Kameraların genel özellikleri; geniş açı, gece görüş, dahili mikrofon, h264 ve h265 kayıt formatları olarak sınıflandırılabilir. Kullanılacak ortama göre bu özellikler değişebilir. Örneğin dar bir alanı görmek isterseniz kameranın lensi değiştirilerek dar açılı bir kamera kullanılabilir.

neutron tra-9101
Speed dome kamera

Kontrol etmek istediğiniz alan çok büyük ise ve kamera sisteminin başında sürekli birileri kontrol amaçlı duruyor ise hareketli speed dome kamera kullanılarak nesnelere yakınlaştırma (zoom) yapılabilir.

DH-IPC-HF81230E
Box kamera

İç ortamda yakınlaştırmak için ince ayar gerektiren bir nokta için box kamera dediğimiz lensi değiştirilen ve ayarlanabilen kameralar kullanılabilir.

İhtiyacınız olan kameralar ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın : 0212 222 23 40 – 0538 416 23 40

Call Now Button