Blog

güvenlik kamera sistemi nasıl kurulur

Kamera sistemleri güvenlik veya takip etme amaçlı kurulabilir. Ev, işyeri, depo, fabrika ve daha bir çok mekana güvenlik sistemi kurulabilir. Peki ama nasıl kurulur???

Güvenlik sistemi kurulumu yaptırmadan önce keşif yaptırmanız sizin için değerlidir. Çünkü yapılan keşfin amacı, kullanılacak doğru ürünlerin seçilmesi ve ihtiyaca göre kamera sayısının belirlenmesidir.

Kurulum aşamasında ilk olarak kayıt cihazının yani sistemin merkezinin yerinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu merkez dediğimiz yerde monitör veya tv varsa cihaz görüntüsü aktarılabilir ve internet bağlantısı ile cihaz network üzerinden kontrol edilebilir. Eğer belirlediğimiz merkezde bunlar yoksa görüntü ve network için kablo çekilmesi gerekmektedir.

haikon dvr

Merkezin yeri belirlendikten sonra görüş açılarına göre kameraların takılacağı noktalar belirlenmelidir. Bu noktalardan merkeze her bir kameradan ayrı ayrı kablo çekilmelidir. Kameralar takılırken bağlantıları yapılmalıdır.

DH-IPC-HFW4231D-AS

Kameraların bağlantı videosunu izlemek için linke tıklayabilirsiniz;

Kameraların bağlantıları yapıldıktan sonra merkez kısmındaki kabloların soketleri yapılarak kayıt cihazına bağlantıları yapılır. Daha sonrası kablonun içerisinde enerji vermek için ayırdığımız renkler birleştirilerek kamera besleme adaptörü bağlantısı yapılır ve kameralara enerji verilir.

12 volt 10 a adaptör

Daha sonra kayıt cihazından gerekli ayarlamalar yapılır ve tek tek kameraların açı ayarları yapılır. Cihazın internet ayarları yapılarak network üzerinden erişime açılabilir.

Kamera sisteminin kurulumunu yetkisiz kişilere yaptırmayınız. Çünkü yanlış bağlantı yüzünden cihazlarınız zarar görebilir.

Kamera sistemi kurulumu için bize ulaşın : 0212 222 23 40 – 0541 317 77 92

Call Now Button