TEKNOSET Güvenlik Sistemleri

güvenlik kamera sistemi nasıl kurulur

Güvenlik Sistemleri Kurulumu

Kamera sistemleri güvenlik veya takip etme amaçlı kurulabilir. Ev, iş yeri, depo, fabrika ve daha bir çok mekana güvenlik sistemi kurulabilir. Peki ama nasıl kurulur???

Güvenlik sistemi kurulumu yaptırmadan önce keşif yaptırmanız sizin için değerlidir. Çünkü yapılan keşfin amacı, kullanılacak doğru ürünlerin seçilmesi ve ihtiyaca göre kamera sayısının belirlenmesidir.

Kurulum aşamasında ilk olarak kayıt cihazının yani sistemin merkezinin yerinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu merkez dediğimiz yerde monitör veya tv varsa cihaz görüntüsü aktarılabilir ve internet bağlantısı ile cihaz network üzerinden kontrol edilebilir. Eğer belirlediğimiz merkezde bunlar yoksa görüntü ve network için kablo çekilmesi gerekmektedir.

haikon dvr

Merkezin yeri belirlendikten sonra görüş açılarına göre kameraların takılacağı noktalar belirlenmelidir. Bu noktalardan merkeze her bir kameradan ayrı ayrı kablo çekilmelidir. Kameralar takılırken bağlantıları yapılmalıdır.

DH-IPC-HFW4231D-AS

 

Kameraların bağlantıları yapıldıktan sonra merkez kısmındaki kabloların soketleri yapılarak kayıt cihazına bağlantıları yapılır. Daha sonrası kablonun içerisinde enerji vermek için ayırdığımız renkler birleştirilerek kamera besleme adaptörü bağlantısı yapılır ve kameralara enerji verilir.

12 volt 10 a adaptör

Daha sonra kayıt cihazından gerekli ayarlamalar yapılır ve tek tek kameraların açı ayarları yapılır. Cihazın internet ayarları yapılarak network üzerinden erişime açılabilir.

Kamera sisteminin kurulumunu yetkisiz kişilere yaptırmayınız. Çünkü yanlış bağlantı yüzünden cihazlarınız zarar görebilir.

Kamera sistemi kurulumu için bize ulaşın = Mail : info@kamerateknikservis.com

 

 

Güvenlik kamerası sistemleri ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

güvenlik kamerası sistemleri

 

 

 

Call Now Button