Blog

güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi

Güvenlik kamera sistemleri hayatımızın her alanında kullanılmaktadır. Ev, işyeri, depo, fabrika, okul, hastane vb. birçok alanda kullanılan güvenlik kamera sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. 3 ana dalda incelemek gerekirse;

Analog kamera sistemleri

Analog hd kamera sistemleri

İp kamera sistemleri

Analog kamera sistemleri; görüntü kablosu üzerinden çalışan düşük çözünürlüklü kameraların kayıt cihazına bağlanarak kayıt yapan, günümüzde çok az kullanılan sistemlerdir.

Analog hd kamera sistemleri; ahd, tvi, cvi gibi terimlerle belirtilen görüntü kablosu üzerinden hd çözünürlük elde edilebilen sistemlerdir.

İp kamera sistemleri; network kablosu üzerinden çalışan, poe uyumlu modellerde extra enerjiye ihtiyaç duymayan yüksek çözünürlüklü sistemlerdir.

Bu sistemler kayıt cihazı dediğimiz içerisinde harddisk bulunan cihazlara bağlanarak kayıt yapabilen ve cep telefonlarında görüntü izleyebilme olanağı sağlayan sistemlerdir.

 

Güvenlik kameraları iç mekan ve dış mekan olarak ikiye ayrılır.

Bu sistemlerin dışında kendi içerisinde hafıza kartı takılarak kayıt yapabilen ip kameralar da mevcuttur. Kamera sistemlerinin kayıt süreleri cihazların içerisinde bulunan harddisklerin kapasitelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 

 

Call Now Button