PROACES Güvenlik Sistemleri

ip Kamera Sistemleri

KAMERA SİSTEMİ NE İŞE YARAR ??

• ip kamera sistemleri caydırıcılık sağlar ve suç işlenme oranını azaltır. Suçlular kamera sistemi tarafından korunan bölgelerde suç işlemek yerine daha güvenliksiz yerleri tercih ederler. Araştırmalara göre, kamera sitemi ile korunan işletme ve mekanlarda suç işlenme oranlarının azaldığı tespit edilmiştir.


• Çalışan personelin güvenliğini sağlar. Çalışanlar bazen sinirli müşteriler ile yüz yüze iletişime geçmek zorunda kalabilirler. Bu durum çalışanları zor durumda bırakabilir. Kamera sistemi ile gözetlenen bir mekanda çalışanlara karşı müşterilerin daha kontrollü davranması ve temsilcinin bu sayede korunması sağlanabilir.


• Güvenlik görevlilerinin çalışma verimini artırır. Kamera sistemi sayesinde güvenlik görevlileri kontrol ve izleme merkezinden çok daha geniş bir alanı daha az sayıda personelle kontrol ve gözetim altında tutabilirler. Güvenlik görevlileri sayısındaki azalma işverenin maliyetlerinin azalması için önemli bir rol oynar.


• Güvenlik personeli tarafından kontrol edilmesi zor, imkansız veya insan sağlığı için tehlikeli arz eden bölgeler kamera sistemi ile gözetlenebilir. Örnek olarak kimyasal ve nükleer santraller, kanalizasyon, petrol boru hatları, soğuk hava depoları vb verilebilir.


• Kamera sisteminin kayıt özelliği işlenen bir suçun faillerinin çok daha hızlı bir şekilde belirlenmesine yardımcı olur. Ayrıca iş yeri, fabrika gibi mekanlarda çalışanlar arasında veya müşteriler ile çıkabilecek muhtemel kavga ve tartışmalar olayın kayıtları sayesinde problemi çözümlenmesine yardımcı olur. Kamera sistemlerinin avantajları yanında bazı eksik yanları ve dezavantajları da olabilir.


• Gözetlenen bölgenin büyük bir kısmı kameraların görüş açısında olsa bile kameraların görmediği bazı kör noktalar olabilir. Doğru kamera seçimi ve yeterli kamera sayısı ile bunun önüne geçmek mümkündür. Kameraların göremediği kör noktalarda oluşabilecek hırsızlık veya kazalar kayıt altına alınamaz. Ayrıca kameraların kör noktalarından gelecek tehlikelerle devre dışı bırakılmaları mümkün olabilir. Bu yüzden detaylı keşif yapılması çok önemlidir.


• Kamera sisteminde kullanılan kameralar doğru seçilmemişse veya görüntülerin kaliteleri düşükse, kaydedilen görüntüler işlenen suç veya kazaların aydınlatılmasında hiç bir işe yaramayabilirler.


• Kamera sisteminin 24 saat çalışması gerekmektedir. Sistemin çalışır halde olduğundan emin olmak için sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sistem kayıt etmeyebilir ve güvenliğin sağlanması konusunda bize yardımcı olamayabilir.


• Bina, park gibi halka açık bölgelerde kamera sisteminin kurulumuna karşı çıkan kişiler olabilir. Bu kişiler özel hayatlarına müdahale edildiğini savunmaktadırlar. Bazı çalışanlar iş yerinin her noktasında yaşamlarının kayıt altına alınmasının insan haklarına aykırı olduğunu savunmaktadır. Bu gibi durumlarda çalışanlar bununla ilgili bildirge okutup imzalatmanız yeterli olacaktır. Kamera sistemleri sayesinde her gün yüzlerce olay aydınlatılmaktadır. Televizyon ve internette güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde çözülen olayları görebilirsiniz.

ip Kamera (Network Kamera) nedir?

ip kameralar görüntüleri dijital bilgilere çevirerek bağlı oldukları ağ ortamı veya kayıt cihazları yardımıyla lokal ağ ya da internet üzerinden kayıt yaparak kullanıcıların bu görüntülere ulaşmalarını sağlayan yüksek teknoloji kameralardır. Her bir kameranın kendine ait ip numarası vardır. Üzerlerinde bulunan yazılım sayesinde bir web sunucusu gibi hareket ederek kayıt cihazı olmadan bile görüntülerine ulaşılabilir.

Bazı ip kameralar üzerine takılabilen hafıza kartlarına kayıt yapabilirler. ip kameraların herhangi bir bilgisayara direk olarak bağlı olmaları gerekmez. Lokal ağ içerisinde bulunan router, switch veya modeme bağlı olması yeterlidir. ip kameralar lens ve bileşenleri sayesinde ışık ve farklı dalga boylarından oluşan görüntüyü yakalar ve elektrik sinyaline çevirirler. Bu sinyaller analog formdan dijital forma çevrilir ve sıkıştırılarak ip üzeriden gönderilir. 1 megapiksel den 12 megapiksele kadar çeşitli çözünürlüğe sahip kameralar ve 4 kanaldan 256 kanala kadar NVR kayıt cihazları üretilmektedir.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ;

SAMSUNG

Samsung ip kamera sistemlerinin teknik servis ve satış hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

DAHUA

Dahua ip kamera sistemlerinin teknik servis ve satış hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

NEUTRON

Neutron ip kamera sistemlerinin teknik servis ve satış hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

SCSİ

Scsi ip kamera sistemlerinin teknik servis ve satış hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

CENOVA

Cenova ip kamera sistemlerinin teknik servis ve satış hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

 

 

ip kamera sistemleri = Mail : info@kamerateknikservis.com

 

 

Neutron kamera özel teknik servis yazımızı inceleyebilirsiniz.

Neutron Kamera Özel Teknik Servis Hizmetleri

 

 

ip kameralar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için youtube kanalımızdaki videoları inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCVIjhzFZYZQ80EYmeKm18Jg

 

 

Call Now Button