PROACES Güvenlik Sistemleri

Yangın alarm sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın alarm sistemlerinin çalışma prensibi; yangın başladığı anda dedektörler aracılığı ile dumanı veya ısıyı algılayarak çevreye uyarı verir. Yangın alarm sisteminde bulunan başlıca ürünler şunlardır;

Yangın Alarm Paneli

Sistemde bulunan bütün dedektör ve yardımcı elemanlar kablolar aracılığı ile bu panele bağlanır. Herhangi bir algılama olduğunda panel , sirenlere ve diğer uyarıcı elemanlara sinyal göndererek sistemin çalışması sağlanır. Yangın alarm panellerinin içinde bulunan aküler sayesinde sistem elektrik kesintilerinde bile belirli süre çalışmaya devam eder. Yangın alarm panellerine çeşitli modüller bağlanarak alarm durumunda size telefon ile haber verilmesi sağlanır.

Dedektörler

Duman dedektörleri ortamda bulunan aşırı dumanı algılayarak panele sinyaller gönderir. Isı dedektörleri ortamda bulunan ani ısı değişimlerini algılayarak sisteme sinyallar gönderir.

Butonlar

Yangın alarm butonları alarm durumunda dedektöre basmak sureti ile panele sinyal gönderir. Bazı modellerde ön taraf cam olduğundan sonrasında camın değişmesi gerekir. Bazı modellerde ise alt tarafından anahtarı aracılığı ile devreye alınır.

Sirenler

Yangın alarm paneline bağlanan sirenler panelden gelen sinyaller ile devreye girerek ortama uyarı verir.

Yangın alarm sisteminizin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için yıllık bakımını yaptırmanızı tavsiye ederiz.

ADRESLİ YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Adresli yangın alarm sistemlerinin satış, servis, bakım ve kurulum hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

Destek verdiğimiz adresli yangın alarm sistemleri markalarımız şunlardır;

TELETEK adresli yangın alarm sistemleri

GST adresli yangın alarm sistemleri

DETNOV adresli yangın alarm sistemleri

DETECTOMAT adresli yangın alarm sistemleri

COOPER adresli yangın alarm sistemleri

APOLLO adresli yangın alarm sistemleri

FİNDER adresli yangın alarm sistemleri

ZİTON adresli yangın alarm sistemleri

Adresli yangın algılama sistemlerinde her markanın ayrı yazılımı mevcuttur. Ortamdaki ihtiyaca göre panel ve ürün seçimi yapılmalıdır. Detaylı keşif ve servis hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

YANGIN SİSTEMİ BAKIMI

Yangın algılama sisteminizin bakımın düzenli olarak yaptırmanız gerekmektedir. Ortamda oluşabilecek gözle görülmeyen tozlar dedektörlerin aşırı kirlenmesine neden olur. Aşırı kirlenen dedektörler yanlış alarm verebilirler. Yine aşırı kirlenen dedektörler gerçek dumanı algılamayabilirler. Ortam aşırı tozlu değilse 6 ayda 1 defa bakım yaptırmanız gerekmektedir. Eğer ortam aşırı tozlu ise 3 ayda 1 defa bakım yaptırmanız gerekmektedir. Dedektörlerin temizliği özel spreyler  veya kompresör ile yapılmalıdır. Yangın sisteminizin voltajları ve akü değerleri ölçülmelidir. Yaklaşık 2 yılda 1 defa yangın sisteminizin akülerinin değişmesi gerekmektedir.

Yangın alarm sistemleri özel servis = Mail : info@kamerateknikservis.com

 

 

Yangın algılama sistemleri periyodik bakım yazımızı inceleyebilirsiniz.

yangın algılama sistemleri periyodik bakım

 

 

Yangın algılama sistemi kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler videomuzu izleyebilirsiniz.

 

 

Call Now Button