Yangın alarm sistemleri

Yangın alarm servis : 0212 222 23 40 – 0541 317 77 92

 

Yangın alarm sistemlerinin çalışma prensibi; yangın başladığı anda dedektörler aracılığı ile dumanı veya ısıyı algılayarak çevreye uyarı verir. Yangın alarm sisteminde bulunan başlıca ürünler şunlardır;

 

 

Yangın Alarm Paneli

Sistemde bulunan bütün dedektör ve yardımcı elemanlar kablolar aracılığı ile bu panele bağlanır. Herhangi bir algılama olduğunda panel , sirenlere ve diğer uyarıcı elemanlara sinyal göndererek sistemin çalışması sağlanır. Yangın alarm panellerinin içinde bulunan aküler sayesinde sistem elektrik kesintilerinde bile belirli süre çalışmaya devam eder. Yangın alarm panellerine çeşitli modüller bağlanarak alarm durumunda size telefon ile haber verilmesi sağlanır.

 

 

Dedektörler

Duman dedektörleri ortamda bulunan aşırı dumanı algılayarak panele sinyaller gönderir. Isı dedektörleri ortamda bulunan ani ısı değişimlerini algılayarak sisteme sinyallar gönderir.

 

 

 

Butonlar

 

Yangın alarm butonları alarm durumunda dedektöre basmak sureti ile panele sinyal gönderir. Bazı modellerde ön taraf cam olduğundan sonrasında camın değişmesi gerekir. Bazı modellerde ise alt tarafından anahtarı aracılığı ile devreye alınır.

 

 

 

Sirenler

 

Yangın alarm paneline bağlanan sirenler panelden gelen sinyaller ile devreye girerek ortama uyarı verir.

 

 

Yangın alarm sisteminizin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için yıllık bakımını yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Adresli yangın alarm sistemleri : https://www.kamerateknikservis.com/adresli-yangin-alarm-sistemleri/

Yangın sistemi bakımı               : https://www.kamerateknikservis.com/yangin-sistemi-bakimi/

 

Watch Dragon ball super